Opcje binarne a hazard

Opcje binarne mają wiele wspólnego z hazardem, dlatego też na świecie istnieje tyle kontrowersji na ich temat. Nie zapominajmy, że na giełdzie papierów wartościowych również można uprawiać hazard w postaci bezmyślnego kupowania i sprzedawania akcji. Wszystko zależy od punktu widzenia oraz podejścia do gry.

Jeżeli twoje decyzje będą racjonalne to gra nie będzie miała nic wspólnego z ruletką. Zdesperowana osoba może bez problemu zabawić się w hazard kupując i sprzedając akcje, opcje, kontrakty futures lub walutę dokładnie w taki sam sposób jak za pomocą opcji binarnych.

Jak hazard ma się do opcji binarnych?

Zanim wyjaśnimy wszystkie za i przeciw zapoznajmy się z pojęciem hazardu oraz tym jak się ono ma do inwestycji, handlu i spekulacji. Z definicji hazard to obstawianie pieniędzy na zdarzenie którego wynik jest losowy. W przypadku hazardu spełnione muszą być trzy warunki: po pierwsze w grę wchodzić muszą prawdziwe pieniądze, po drugie, zdarzenie musi być losowe (na przykład rzut kością, losowanie karty) oraz po trzecie – za wygraną oczekuje się nagrody. Ważną sprawą tej sytuacji jest kwestia losowości wyniku.

Zapoznajmy się teraz z definicją inwestycji, zgodnie z którą mamy do czynienia z zakupem aktywu w celu osiągnięcia przyszłych korzyści majątkowych. Gdy inwestujesz, to tak naprawdę kupujesz coś – na przykład akcje, które pozwolą ci na uzyskanie dywidendy, kupujesz dobra, aby w przyszłości sprzedać je po wyższej cenie lub waluty gdy oceniasz że ich cena wzrośnie. Kluczem jest to, że inwestycja ma namacalny kształt lub wartość, a hazard nie. Opcje binarne nie posiadają tej wartości w sensie ekonomicznym. Kiedy kupujesz opcje nie zyskuje czegoś co możesz kontrolować, tak więc jest to ich wspólna cecha.

Handel na giełdzie to wymiana pieniędzy za aktywa lub pozycję. Aktywami mogą być obligacje, akcje, złoto, ropa naftowa, indeksy lub opcje binarne. Jeżeli wydajesz pieniądze za konkretną propozycję lub otrzymujesz pieniądze za nią, to takie działanie nazywane jest grą giełdową. Każdy uczestnik rynku jest traderem. Inwestor gra na giełdzie, kiedy kupuje akcje danej spółki. Spekulant robi to samo, kiedy przyjmuje pozycję krótką na olej lub zawiera kontrakt na opcje CALL na indeks Dow Jones. Wielką różnicą jest sposób i podejście do zysku. Inwestor wie, że potrzebuje czasu, aby jego inwestycja się zwróciła. Spekulant oczekuje szybkiego zwrotu i wyjścia z danej pozycji. Kiedy korzystasz z opcji binarnych wykładasz pieniądze w zamian za pozycję. Pozycja ta może być krótka lub długa, ale nie jest to inwestycja. W tym wypadku opcje binarne są jak gra giełdowa, ale także poniekąd jak hazard, ponieważ hazardzista również wymienia swoje pieniądze w zamian za pozycję.

Spekulacja to zachowanie w którym linia pomiędzy grą giełdową, opcjami binarnymi a hazardem mocno się zaciera. Spekulacja to również takie zachowanie giełdowe, które może być mylone z hazard. Spekulanci używając derywatyw takich jak opcje, aby osiągnąć wysokie zyski przy minimalnym nakładzie finansowym. Wszystko to może być proste jak otwarcie pozycji z możliwością stop loss lub tak skomplikowane, jak dokładna analiza fundamentalna i techniczna połączona z zarządzaniem ryzykiem.