Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Minimalny depozyt – minimalne ryzyko?

Minimalny depozyt – minimalne ryzyko?
Oceń tą treść

Większość brokerów proponuje swój minimalny depozyt na bardzo niskim poziomie. Dlatego też, opcje binarne stają się tak popularne wśród niedoświadczonych osób. Czy w takim razie minimalny depozyt lub depozyt bardzo niski sprawia, że ryzyko jest mniejsze?

Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że niższa kwota depozytu to mniejsze strata na naszym koncie. Wszystko jednak zależy od tego jak inwestujemy. Trader, który posiada na swoim koncie $10,000 ryzykuje znacznie więcej niż ktoś, kto dokonał minimalnego depozytu. Wynika to z prostego faktu, że ten pierwszy stracić może kilkadziesiąt razy więcej, niż ten drugi. Ale czy na pewno sprawia to, że ryzyko osiągnięcia porażki jest niższe? Nie. Ryzyko jest zawsze takie samo. Możesz stracić dokładnie tyle i zdeponowałeś, a wszystko sprowadza się do indywidualnego tradera oraz sposobu jego gry.

Jak interpretować stan konta

Najlepszą rzeczą, jaką możemy zalecić, to nie myślenie o koncie jak o pieniądzach. Bez względu na to jaką gotówką dysponujemy, powinniśmy myśleć o naszym koncie jak o procentach. Nie ważne ile pieniędzy posiadamy, zawsze one powinny być interpretowane jako wartość 100%. Używając takiej perspektywy zarządzanie ryzykiem jest znacznie łatwiejsze. Większość dobrych traderów ryzykuje jedynie kilka procent swojego kapitału całkowitego na poszczególną transakcje. Typowy inwestor powinien ryzykować jedynie od 1-5%, za każdym kontraktem opcyjnym, który zleca. Jeden gracz będzie posiadał konto z $10,000, natomiast inny będzie miał na nim tylko $200. Ten drugi gracz będzie zatem ryzykował w jednorazowej inwestycji minimalną wartość transakcji na poziomie $5, co sprawia że jest to 2,5% kapitału początkowego.

Nawet doskonale zarządzając swoim kapitałem powinieneś zadać sobie pytanie, czy stać cię na utratę $200? Jeżeli nie, to deponowanie jakikolwiek kwoty jest dla ciebie ryzykowne. Opcje binarne to nie jest gra komputerowa, a operacje na prawdziwych pieniądzach. Bez względu na to co mówią reklamy, nie uda ci się zamienić tych $200 na kilka tysięcy w ciągu kilku dni. Najprawdopodobniej stracisz wszystko, jeżeli uwierzysz i dasz się naciągnąć na głupie reklamy. Jeżeli nie stać cię na robienie zakupów, płacenie czynszu lub zatankowanie samochodu, to nawet wpłata $50 będzie dla ciebie dużym obciążeniem i ryzykiem.

Jaki minimalny depozyt powinienem zrobić?

Minimalny depozyt w cale nie sprawia, że gra staje się mniej ryzykowna. Możesz również posiadać mnóstwo pieniędzy, ale nie mieć dyscypliny i to czyni, że twoja gra również będzie ryzykowna. Jest jeszcze inny scenariusz – posiadasz gotówkę na grę oraz jesteś osobą zdyscyplinowaną. Kluczem jest także zrozumienie, że istnieje dobre ryzyko oraz złe ryzyko. Tak więc, jakiego depozytu powinienem dokonać? Otóż, powinieneś wpłacić tyle na ile cię stać. Jeżeli nie stać cię na utratę jakichkolwiek pieniędzy, to nie powinieneś wpłacać ich w ogóle. Jeżeli posiadasz $200 i są to pieniądze, które możesz ewentualnie stracić, to wszystko w porządku. Przygotuj sobie system zarządzania pieniędzmi, strategię gry i trzymaj się jej.

Wielkość ma znaczenie

Dokonując depozytu należy zawsze zwracać uwagę, że tradycyjne metody zarządzania kapitałem mówią o tym, że pojedyncza transakcja nie powinna wynosić więcej niż 5 procent całkowitego kapitału. Jeżeli chcesz się trzymać tej zasady, to zwróć uwagę na to jaka jest minimalna stawka na jedną opcję u twojego brokera. Zdarza się, że niektórzy inwestorzy uważają ją za zbyt niską i nie ma się czemu dziwić. Pomimo wygasania opcji „w cenie”, nie zauważymy jakiegoś zatrważającego rezultatu na naszym koncie. Jeżeli natomiast chcesz rzucić się na głęboką wodę i zapomnieć o zarządzaniu i ryzyku, to zawsze możesz podzielić kapitał na kilka części i zagrać, ale pamiętaj że najprawdopodobniej skończysz z pustym portfelem.

Najniższa wpłata nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie pozostawia miejsca na błędy. Jeżeli więc zakładasz wpłatę na najniższym poziomie, to upewnij się, że doskonale znasz strategię, którą chcesz się posługiwać. Na temat strategii przeczytać możesz z dalszych częściach naszego poradnika. Powiemy teraz tylko tyle, że podstawowe strategie to między innymi Simple Balanced System (metoda która wykorzystuje wskaźnik stochastyczny oraz RSI) lub Metoda Najlepszego Wejścia MACD. Bez względu jednak na poziom twojego portfela, nie korzystaj z rozwiązań typu 60 Seconds Strategy. Jeżeli chcesz zagrać w tą ostatnią, to rób to jedynie dla zabawy i z pełną świadomością, że najprawdopodobniej stracisz swój kapitał.