Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Darmowe konto demonstracyjne?

Oceń tą treść

Gdy mówimy o opcjach binarnych i kontach demo to najczęściej mamy na myśli konta, na który grać można za wirtualną gotówkę. Wirtualna gotówka najczęściej wykorzystywana jest do gry na prawdziwych aktywach, w czasie rzeczywistym oraz z realnym czasem wygaśnięcia opcji. Innymi słowy, nie jesteś w stanie stracić w ten sposób pieniędzy, natomiast możesz nauczyć się i zapoznać z możliwościami platformy do opcji binarnych. Na rynku niewielu brokerów oferuje jednak możliwość skorzystania z kont demonstracyjnych, a tym bardziej darmowych. Sytuację tłumaczą tym że gra na wirtualne pieniądze jest znacznie inna od tej na prawdziwe. Czasami jednak zdarza się, że jeśli skontaktujemy się z brokerem, to otworzy on nam konto demo specjalny dla nas.

Czy muszę dokonać depozytu?

Większość brokerów wymaga dokonania pierwszego depozytu zanim otworzy dla nas konto demo opcji binarnych. Nie są one bowiem darmowe, lecz tylko demonstracyjne. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest niepisana umowa pomiędzy brokerem a klientem, która zobowiązuje go do gry u niego. Dokonanie depozytu sprawia, że najprawdopodobniej w przyszłości zostaniesz jego klientem. Niektórzy uważają, że jest to typowy haczyk i nie można się z tym nie zgodzić. Niemniej jednak wirtualne konto, to coś od czego każdy początkujący trader powinien zacząć. Pomimo znaczących różnic w kwestii psychologicznej (strach przed utratą pieniędzy, chciwość) nie można powiedzieć, że praktyka na takim koncie to strata czasu. Jest to bowiem doskonałe ćwiczenie przygotowujące użytkownika do korzystania z platformy z użyciem prawdziwych pieniędzy.

Nie szalej na koncie demo

Zanim wybierzesz częstotliwość swojej gry (co godzinę, codziennie, co tydzień lub kilka razy w miesiącu) oraz strategię, powinieneś przećwiczyć opcje binarne na koncie demonstracyjnym, aby dowiedzieć się czy to właśnie w ten sposób chcesz grać. Jeżeli chcesz zbudować dobry system gry, to musisz mobilizować się do przestrzegania podstawowych zasad. Korzystanie z konta temu jest łatwiejsze ponieważ prawdziwe pieniądze nie są w żaden sposób zagrożone. Nie zmienia to jednak faktu, że musisz trzymać się sztywnych reguł nawet grając za wirtualne pieniądze. Tylko i wyłącznie dzięki temu zdobędziesz wymagane doświadczenie oraz umiejętności. Najważniejsze jest to, aby zrozumieć, że gra na opcjach nie polega na dokonywaniu losowych transakcji i sprawdzaniu później jaki jest wynik. W takim przypadku faktycznie jest to zwykły hazard. Wybierz swoją strategię i testuj ją tyle razy ile jesteś w stanie, aby stać się w niej bardzo dobrym.

Różnica pomiędzy kontem demo a grą na żywo

Nauka gry za wirtualne pieniądze również może być ekscytująca. Uczysz się w ten sposób zawierać kontrakty, wprowadzać różne strategie, wyczekiwać do odpowiedniego momentu zrealizowania opcji i nie ryzykujesz w ten sposób ani złotówki. Nigdy jednak nie powinieneś zapomnieć, że przejście na prawdziwe pieniądze to zupełnie inne doświadczenie. Doświadczysz stresu (przynajmniej na początku), którego wcześniej nie czułeś grając na koncie demo. Jednocześnie zaczniesz miewać wątpliwości oraz zaczniesz zastanawiać się znacznie dłużej nad każdym kolejnym ruchem. Aby dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić odsyłamy do poradnika.

Po pierwszej lub kilku pierwszych przegranych zapewne stracisz pewność siebie oraz wiarę w metody które stosowałeś. W takim momencie przejście z powrotem na konto demo nie jest złym rozwiązaniem. Gra na prawdziwe pieniądze nie jest łatwa, ale nie oznacza to, że nie możesz korzystać z obu powyższych metod jednocześnie. Grając za wirtualne pieniądze zdobędziesz doświadczenie, natomiast grając za gotówkę nabędziesz obycia i ostrożności profesjonalisty. Wszystko polega na robieniu błędów, uczeniu się z nich oraz wykonywanie odpowiednich korekt.