Bonusy w opcjach binarnych

Śmiało możemy stwierdzić że 95% brokerów opcji binarnych oferuje bonus i specjalne promocje, w celu przyciągnięcia większej ilości klientów. Nie można się jednak oprzeć wrażeniu, że istnieje coraz większa liczba osób, które mylnie interpretują czym jest taka promocja. Niektórzy myślą, że im większy jest bonus tym mają oni większe szanse na osiągnięcie lepszych zysków. Nie do końca jest to prawda.

Bonusy i inne promocje to świetny sposób na doładowanie konta na początku kariery. Na przykład inwestując $200 możemy otrzymać $100 bonus (mamy na myśli bonus w wysokości 50%). Większość brokerów zdeponuje bonus tuż po dokonaniu pierwszego depozytu. To świetne rozwiązanie, ale nie ekscytuj się za bardzo, ponieważ nie jest to tak jak może wyglądać.

Jak działają bonusy?

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na otwarcie konta u danego brokera. Nasz pierwszy depozyt wyniesie $250, a oferowany mam bonus to 50%. Korzystając z prostej matematyki wiemy, że na naszym koncie pojawi się razem $375. Musimy jednak zrozumieć, że aby wypłacić pieniądze pochodzące z bonusu, to musimy nimi obrócić od 20 do 30 razy. Wszystko zależy od regulamin brokera. Załóżmy jednak że nasz broker wymaga obrotu na poziomie 20 razy.

Ponieważ bonus wynosi $125, to mnożąc go razy 20 otrzymujemy kwotę $2500. Generalnie rzecz biorąc musimy zawrzeć kontrakty na opcje o łącznej wartości $2500. Jeżeli zdecydujemy się na wypłatę pieniędzy przed dokonaniem takiego obrotu, to potrącona nam zostanie proporcjonalna kwota bonusu. W najgorszym przypadku broker uniemożliwi nam całkowicie dokonanie wypłaty. Te zasady nie mają nic wspólnego z oszustwem. Jest to standardowe działanie większości brokerów na rynku. Bardzo ważne jest zatem, aby przed dokonaniem depozytu zapoznać się z warunkami i regulaminem.

Radzimy zatem nie rzucać się na wysokie bonusy, a raczej trzymać się niższych premii, czyli takich, które realnie możemy po jakimś czasie wypłacić. Reasumując, bonus to dobre rozwiązanie na podwyższenie naszego kapitału początkowego, ale tylko pod warunkiem że jest to kwota adekwatna do poziomu i wartości zleceń jakie będziemy wykonywać. Nie należy obawiać się jednak obracania pieniędzmi. Po krótkim czasie można zorientować się, że obrót na poziomie $1500, to kwestia kilku tygodni.

Rodzaje bonusów

Bonus powitalny lub bonus od pierwszego depozytu

Jest to najbardziej popularny rodzaj bonusu, oferowany przez większość brokerów na rynku. Bardzo prosto go także zrozumieć: w momencie dokonywania pierwszego depozytu przez klienta, broker dopłaca nam dodatkowo na konto premię. Taki bonus może wynieść nawet 100%, lecz bardziej popularne są premie za pierwszy depozyt w wysokości od 30% do 50%. Jak już wcześniej pisaliśmy, haczyk polega na tym, że aby taki bez wypłacić, trzeba nim najpierw obrócić. Najczęściej od 20 do 30 razy. Takie działanie jest jak najbardziej zasadne, ponieważ gdyby nie istniały takie wymogi, to ludzie masowo deponowali by maksymalne kwoty takie jak na przykład $1000, aby już po chwili wypłacić sobie na konto $1500. Jak najbardziej zrozumiałe jest, że firma chce chronić swój kapitał. Zdarza się jednak tak, że czasami brokerzy uniemożliwiają graczom wypłatę ich własnych środków które wpłacili. Według nas jest to naginanie zasad, dlatego też zaleca się dokładne przeczytanie warunków promocji.

Bonus od kolejnej wpłaty

Na tego rodzaju bonusy nie ma konkretnej nazwy, ale polegają one na tym samym co opisano powyżej, lecz sprawa dotyczyć będzie w takim wypadku kolejnych już wpłat. Zatem jeśli trader zdecyduje się na dokonanie kolejnego depozytu, to niektórzy brokerzy proponują w takiej sytuacji również bonus. Zdarza się on na rynku niezwykle rzadko, ale jest on możliwy.

No Deposit Bonus

Aby otrzymać taki bonus, trader musi jedynie otworzyć konto u danego brokera. Jest to raczej nowy sposób na przyciągnięcie klientów i niezbyt powszechny. Haczyk polega tutaj na tym, że aby wypłacić tego rodzaju pieniądze, musimy nimi obrócić znacznie więcej razy niż w przypadku bonusu od pierwszego depozytu. Najczęściej także no deposit bonus to premia o bardzo niskiej wartości, na przykład kilka lub kilkanaście dolarów.

Pending Bonus

Pending bonus odnosi się raczej do sposobu wypłaty bonusu, a nie do końca do jego rodzaju. Tego typu bonusu nie otrzymuje się od razu, jest on natomiast wypłacany stopniowo wraz z postępem naszej gry. Plusem tego rodzaju premii jest to, że jeżeli już otrzymaliśmy go na konto z rzeczywistym środkami, to swobodnie możemy go wypłacić.